top of page
nurit2Artboard 1about.jpg
nurit3Artboard 1sex.jpg
Group 23200.png

טיפול מיני

המיניות שלנו היא הרבה יותר מסקס.

התפתחות המיניות שלנו מתחילה מראשית חיינו. כיצד נגעו בנו? כיצד טיפלו בנו? כמה ראו? נענו לצרכים והרצונות שלנו? כיצד הייתה ההתפתחות המינית שלנו? החוויה המינית הראשונה שלנו?

 

בטיפול המיני אני עוסקת בחיבור בין הנפש, הגוף והמיניות. הרגשות, התחושות (בגוף), המחשבות והזיכרונות שיצרו את מי שאנחנו. את אישיותנו. את מיניותנו. 
רגשות כמו פחד, רתיעה, חרדה, בטחון, אהבה דיכאון- כל אלו ישפיעו מאד על הדרך בה אנו מבטאים את מיניותנו. 


תחושות- איך זה מרגיש בגוף? איפה? מה מעורר אותי? מה מכבה? כואב? שורף? מכווץ? נלמד למפות את המיניות שלנו- איזה סוג של מגע אני אוהב/ת? באיזה קצב? מהם התנאים המיטיבים למפגש מיני אוהב, נעים ומענג?


מחשבות- מה המסרים (הגלויים והסמויים המילוליים והלא מילוליים) שקיבלנו לגבי מיניות? כמה אני ראוי/ה לקבל אהבה ועונג? איך בכלל מין צריך להיות? (בתכל'ס אף אחד אף פעם לא הראה לנו או לימד אותנו).


זיכרונות- "ספרו לי איך אהבו אתכם בילדותכם ואספר לכם כיצד אתם עושים אהבה בבגרותכם" (א. פרל)- האם נהגו בכם בכבוד? שמרו על גבולותיכם? האם דחו? השפילו? הקשיבו ונענו לצרכיכם?

"מין זה לא רק דבר שעושים אלא מקום אליו הולכים"

א. פרל

בזוגיות טובה, המין הוא עוד אחד מערוצי התקשורת בזוגיות.

המין אינו עומד בפני עצמו. לא סתם קוראים לזה בעברית יחסי- מין. מדובר ביחסים.

המין מושפע ומשפיע על היחסים ולהפך. בטיפול המיני הזוגי נבדוק איך היחסים שמחוץ למיטה משפיעים על היחסים שבתוכה ולהפך- על בטחון, מוגנות, נפרדות, פתיחות וקירבה. נכיר את המפה המינית-נפשית של בן בת הזוג.

לא תמיד מה שאחד מבני הזוג אוהב זה בדיוק מה שהשני אוהב רוצה או צריך.

הקשר בין איכות הזוגיות ובין איכות המיניות אינו תמיד ברור. זוגות רבים מגיעים לטיפול עקב חוסר תשוקה והנאה מינית ביניהם. לעיתים נראה כי הקשר הזוגי הרעוע מוביל לחוסר התשוקה עקב הצטברות של תסכולים כעסים ושתיקות ולעיתים דווקא קירבה רבה וחברות עמוקה מייצרות יחסים נטולי מיניות.

לזוגות רבים ישנן בעיות בתפקוד המיני הפוגמות באיכות יחסי המין ומייצרות צער תסכול וכאב נפשי ופיזי. הבעיות בתפקוד נובעות לרוב משילוב של גורמים ביולוגיים ופסיכולוגיים. לאחר שלילה/טיפול בבעיות על רקע ביולוגי/אורגני (לעיתים אני מפנה לטיפול/אבחנה לנשות/ אנשי מקצוע מתחום הבריאות כגון- גניקולוגיות, אורולוגים וכד'), נפנה לטיפול באספקט הפסיכולוגי-נפשי.

naim.png
  • ירידה בחשק המיני עד העלמות התשוקה כליל- כשהמין כבר לא מרגש, ההרגשה שאתם "עושים טובה" זה לזו- מתוך אין ברירה או בשביל לא לפגוע. לוקח עידן ועידנים בין מפגש מיני לאחר.

  • פערים ברצון ובצורך המיני- בכמות, בתנוחות, בשעות המועדפות ועוד... 

 

  • פחד, רתיעה ואף גועל ממין.

 

  • בעיות כאב בעת קיום יחסי מין.

 

  • רצון בלתי פוסק וחוסר שובע מפעילות מינית - התמכרות למין. 

 

  • הפרעות בזקפה ובשפיכה- שפיכה מהירה או מעוכבת.

 

  • קשיים בהגעה לאורגזמה.

אני מוצאת שא.נשים רבים נמנעים מלטפל בבעיות הללו בשל בושה גדולה ולעיתים מסתובבים עם הבעיה שנים, מה שהרבה מאד פעמים מחמיר את המצב ומעלה את רמות הייאוש והתסכול. כמטפלת מינית מוסמכת אני אמונה על טיפול בבעיות אלו. לכל בעיה יש פתרון. חבל לסבול. בואו...

בעיות נפוצות בהן אני מטפלת באופן אישי או זוגי:

problems.png
Group 23180.png

מה קורה בטיפול מיני? למה יש לצפות? במה והאם הוא שונה מטיפול "רגיל"?

nurit4Artboard 1sex.jpg

מה לא קורה בטיפול?

בחדר הטיפול הזוגי-מיני אין מגע אירוטי, אין עירום, אין אורגזמות. אינכם נדרשים או חייבים לפרט מה שאינכם רוצים לפרט. אני אשאל על הכל- אתם תענו איך וכמה שתרצו.

כמה זמן נמשך הטיפול?

"תלוי"- תלוי בבעיה איתה הגעתם, כמה זמן היא מלווה אתכם, תלוי במטרות אותן נגדיר בתחילת הטיפול. ביחד נחליט מתי נסיים. אין צורך להתחייב מראש על אורך הטיפול. מניסיוני טיפול אורך ממספר פגישות בודדות ויכול להמשך שנה ואף יותר...

problems.png

 

מה  קורה בטיפול?

הטיפול הוא ברובו שיחתי. לעיתים, תקבלו תרגילי מגע, דיבור או חשיבה, תרגילים שמחברים, מקרבים ומעבים את הקשר והמגע , לתרגול בביתכם הפרטי.  התרגילים יינתנו אך ורק בהסכמה מלאה שלכם ויתקיימו כאמור בפרטיות מלאה בביתכם. בכל שלב תוכלו לעצור. השפה בה נשתמש בחדר תותאם לעולמכם התרבותי ולמי שהנכן.ם. קצב ההתקדמות תלוי בעיקר בכם. הוא מושפע ממידת הפתיחות המחויבות והאמון שקיימת ביניכם ותתפתח בינינו. המפגש מתקיים לרוב אחת לשבוע ביום ושעה קבועים עליהם אנו מסכימים מראש.

משךהפגישה בטיפול מיני-זוגי הוא שעה. עלותה 500 ש"ח.

משך הפגישה בטיפול מיני-אישי הוא 50 דק' ועלותה 440 ש"ח .

 

במסגרת הטיפול הזוגי- מיני אני נפגשת גם באופן יחידני עם כל אחד/ת מבני הזוג בנפרד. לא כל המטפלים הזוגיים והמיניים  נוהגים כך. בעיני יש חשיבות גדולה גם ליכולת לנפרדות בין בני הזוג. נדבר על מה שמפריע /קשה/מבייש/מביך בהתאם ליכולת ולקצב שלכם. 

Group 23182.png
bottom of page